Klima Gazı Dolum

  • 0 534 463 99 40

İstanbul Klima Gazı Dolum

Klimanın gazları neden eksilir ya da klimanın gazı neden biter? Klimanın gazının eksilmesinin veya bitmesinin çok çeşitli sebepleri vardır. Bunları sıralamak gerekirse, hava sıcaklığının değişimi, yanlış klima sökme ve takma ( normal şartlarda doğru yapılan bir klima sökümünde klima gazı toplanır. Klima gazı nasıl toplanır yazımızı okuyabilirsiniz.) , klima gaz borularındaki havşalarının tam anlamıyla oturtulup sıkılmaması, klima gaz borusunun delinmesi, klima vanalarında problem, klima bağlantı rekorları çatlak, klima yüksek basınçtır. Ayrıca klima peteklerinde profesyonel olmayan klima temizliğinde kullanılan kimyasalın evabı delebilmektedir. Bir diğer etken ise fabrikasyon gibi etkenlerden klima gazını bitmekte ya da eksiltmektedir.

Ev Klima Gazı Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Klima kullanıcıların klimanın gazının bittiği veya ekşittiğinin anlamasının birkaç yolu vardır. Öncelik klima mevsimine göre ısıtmada ya da soğutmada çalıştırılır. Klima az ısıtma ve soğutma yapıyorsa bunun ilk sebebi gaz ikinci sebebi klima bakımıdır. Klima hiç ısıtma veya soğutma yapmıyorsa bunun ilk sebebi gaz ikinci sebebi ise klimanın kompresörünün çalışıp çalışmamasıyla alakalı olabilir.

Ev Klima Gazı Ne Kadar Sürede Biter?

Ev Klima gazı ne kadar sürede biter? Sorusunun cevabı ise genel olarak klimaların düzenli olarak temizliği yapılırsa gaz uzun süre gitmektedir. Bu zaman yıllar olarak da gerçekleşebilir. Ayrıca klima temizliği yapılırken rutin olarak dış üniteye klima gaz basma borusuna, klima gaz hortumu ile klima gaz manifoldu takılarak ölçüm yapılmalıdır. Eğer varsa klimanın gazının eksikliğini ölçülmüş olur. Bu durumda gerekli klima gazı basma işlemi yapılarak klimanın gazı tamamlanmış olur.

 

Ev Tipi Klima Gaz Dolumu - Aynı Gün Yerinde Hizmet İmkanı 0 534 463 99 40
  • Etiketler: